Ayak Bakım Kremi Yapımı

Ayak bakımı yapmak sadece onları güzelleştirmemize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda onların dinlenmesine ve daha sağlıklı olmalarına da katkı sağlar. Bakımına gereken özeni göstermediğimizde ayaklarımızda meydana gelen sorunlar yüzünden sıkıntı yaşayabiliriz. Evimizde düzenli olarak uygulayacağımız ayak bakımı bizi rahatlatır ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Bakımına özen gösteren bayanların ayakları için de uyguladığı birçok kürler ve peeling tarifleri bulunur. Bizim bugün size vereceğimiz balmumu ile ayak bakım kremi tarifi de bu doğal bakım uygulamalarından birisidir. Uygulamak isteyenler malzeme listesi ve yapılışına göz atabilirler:

Malzemeler

  • 5 gram balmumu
  • 30 gram badem yağı
  • 5 damla istediğiniz bir yağ esansı

Yapılışı ve Uygulanışı

İlk olarak bir tencerede su kaynatın. Balmumunu cam bir kaseye koyun ve sıcak su dolu tencerenin üzerinde bekleterek benmari usulü erimesini sağlayın. Balmumu eridikten sonra diğer malzemeleri de içine ilave edin ve krem kıvamına gelene kadar, tahta bir kaşık yardımıyla karıştırın. Sürülecek kıvama gelene kadar hiç ara vermeden karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız balmumu ayak bakım kremini ayaklarınıza uygulayın. Kreminiz artarsa küçük bir kabın içerisine koyup buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

 Balmumu ile ayak bakım kremi, ayaklarınızı yumuşatır ve başta topuk çatlakları olmak üzere ayaklarınızda meydana gelecek birçok sorunu da önlemenize yardımcı olur.