İstenmeyen tüyler, bazen insanı bunalıma sokacak kadar sorun yaratabilir. Özellikle bayanlar için temiz ve pürüzsüz bir cilt çok önemli olduğu için, bu konuda birçok yöntem denerler. Bu yöntemlerin çoğu ya çok can yakar ya da oldukça pahalıya mal olur. 

İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri arasında en hesaplısı ve acısız olanı doğal bitkisel kürlerdir. Bu doğal tüy dökücü karışımlar istenmeyen tüyleri azaltıp, zamanla tamamen yok olmalarını sağlayabilir. Ahmet Maranki tüy dökücü formül de bu doğal ve etkili yöntemlerden bir tanesidir. Bu formülü ilk uygulamanızda hemen tüylerinizin yok olmasını beklemeyin, ancak düzenli kullanım sonucunda istenen hedefe ulaşılabilir. Evde kolay bir şekilde tüy dökücü formül yapıp uygulamak isteyenler aşağıdaki tarife göz atabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane soğan
  • 1 diş sarımsak
  • Siyah merhem

Tüy Dökücü Doğal Formülün Yapılışı ve Uygulanışı

Soğanın kabuğunu soyduktan sonra ocakta ya da fırında, yumuşayana kadar közleyin. Daha sonra biraz soğuması için bir kenarda beklemeye alın. Sarımsağın kabuğunu soyun ve rendeledikten sonra bunu siyah merhemle karıştırın. Tüylerin olduğu bölgeye ince bir tabaka halinde sürün. Közlenmiş soğanı da kremi uyguladığınız bölgenin üzerine koyun. Bu şekilde yarım saat kadar bekledikten sonra bölgeyi yıkayarak, temizleyin.

Tüy dökücü doğal formül 1 hafta boyunca düzenli olarak kullanıldığı taktirde istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bu formülü dilerseniz bölgedeki tüyleri aldıktan sonra uygulayarak, yeniden çıkmalarını geciktirebilirsiniz.