Ayrılmak İsteyen Erkek

Bazı zamanlar hayatınızdaki erkeğin ne yapmaya çalıştığını anlamakta zorlanırsınız. Size olan davranışları o kadar değişmiştir ki, onca zamandır beraber olduğunuz erkeği tanıyamaz hale gelirsiniz. ” Neden böyle davranıyor? ” sorusunu kendinize sorduğunuzda, bu sorunun cevabını bulamazsınız. Neden böyle yaptığını ona sorduğunuzda sadece suskun bakışlar veya abartılı bir kızgınlıkla karşılaşırsınız.

Büyük ihtimalle erkeğin böylesine değişme nedeni sizden ayrılmak istemesidir. Bu ihtimal sizin de aklınıza gelse bile tam anlamıyla emin olamazsınız. Hararetli bir tartışmanın sonunda erkek kapıyı çarpıp gittiğinde tüm sorularınızın cevabını acı bir şekilde almış olursunuz. Aslında erkek sizden ayrılmadan önce yaptığı davranışlarla bu isteğini size belli etmiştir. O sizi terkettikten sonra onun anlam veremediğiniz davranışlarının sebebini de anlarsınız fakat iş işten geçmiştir. Aslında hiçbirşey bir anda olmuyor, ayrılmak isteyen erkek zaten davranışlarıyla size bunu belli ediyor ve sizin kendi isteğinizle onun hayatından çıkmanızı bekliyor. Bunu farkedip kendi isteğinizle ayrılırsanız, onun sizi bezdirmek için yapacağı davranışların acısına katlanmak zorunda kalmazsınız. Taraflardan birisinin gözünde bitmiş olan bir ilişkiyi daha fazla uzatmaya çalışmak sadece zaman kaybı olacaktır. İşte bu yüzden ayrılmak isteyen erkeklerin davranışları hakkında bilgi sahibi olmalı ve böyle bir durumla karşılaşınca; ” zararın neresinden dönülse kardır ” deyip ilişkiye noktayı koymalısınız.

Ayrılmak İsteyen Erkeğin Davranışları

  • Sizinle eskisi gibi sohbet etmez. Beraber geçirdiğiniz zaman diliminde suratı asıktır, bir şey sorduğunuzda zoraki cevap verir. Siz bir konu açmazsanız saatlerce suskun kalabilir. Sanki o an bedeni yanınızda ama ruhu başka yerdedir, konuştuğunuzda sizi dinlemediği aklının başka yerde olduğu bellidir. Bunu ona söylediğinizde işlerinin yoğunluğunu, iş yerindeki sıkıntılarını vs. bahane eder.
  • Onu aradığınız zaman telefonunuzu açmaz. Saatler sonra size geri dönüş yapar, bazen de geri arama ihtiyacı bile hissetmez.
  • Ona yaklaşmaya çalıştığınızda sanki bulaşıcı bir hastalığınız var da ona geçecekmiş gibi tedirginleşir. Bir bahaneyle elinizi elinden ayırır. Size sarılmaz, saçlarınızı okşamaz, size dokunmaz.
  • Eskiden sizin her halinize hayran olan adam artık her halinizden şikayetçi olmaya başlar. Yaptığınız yemeği beğenmez, kıyafetinize kusur bulur vs. vs… Yani her fırsatta sizi eleştirir, gözünüzün üzerinde kaşınız olması bile suç olacak boyuta gelir.
  • Aşırı derecede sinirlidir. Sizin onu sinirlendirecek bir söz veya davranışınız olmadığı halde, o mutlaka sinirlenip tartışma çıkaracak bir konu bulur.
  • Başkalarına karşı güler yüzlü, hoş sohbet size gelince ise adeta bir buz dağı gibidir.
  • Sizden daha fazla arkadaşlarıyla vakit geçirir. Sizinle başbaşa dışarı çıkmak istemez, eskiden sizi kıskanan erkek artık değil kıskanmak, sizi görmeyecek kadar körleşmiştir.

Bu yazdığımız ayrılmak isteyen erkeklerin davranışları, kişiden kişiye değişiklik gösterse de hepsinde göze çarpan ortak nokta ilgisiz ve umursamaz davranışlardır. Bir erkeği ne kadar çok severseniz sevin sizden ayrılmak istediğini açıkça söylemeyip de ayrılığa dair sinyaller veriyorsa, boş yere kendinizi yıpratmayın. Gerçeği kabullenin ve onun gösteremediği cesareti siz gösterin, terkedilen olmaktansa terkeden taraf olun.