Burçlara Göre Diyet

Burçlar günlük hayatımıza o kadar çok girdi ki artık partner seçerken bile burcuna dikkat eden insanlar var. Hal böyle olunca burçlara göre hediyeler, burçlara göre diyet gibi konularda çoğu kişide merak uyandırmakta. Biz de bugün burçlar ve diyet konusunu araştırdık ve burcunuza göre nasıl bir beslenme programı uygulamanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Her burcun vücudumuzda temsil ettiği bir bölge vardır. Burç yorumcuları burçların temsil ettikleri bu bölgelere göre, her birinin nelere dikkat etmesi gerektiğini ve uyguladıkları diyet programında bulunması gereken gıdalar konusunda araştırmalar yapmışlar. İşte ortaya çıkan sonuçlar:

Koç Burcuna Göre Diyet 

Abur cubur yemeye düşkün olan Koç burcu eğer bu huyundan vazgeçmezse kilo soruyla burun buruna gelebilir. Tuz ve alkolden uzak durup daha sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz gerekir. Diyet yapacağınız zaman listenizde; domates,patates, soğan, mercimek, karnıbahar, marul, yeşil salata, ıspanak, turp, pirinç, zeytin, elma, ceviz gibi enerji verecek ve besin değeri yüksek olan gıdalar bulunması gerekir. Tatlı seçiminizi de şerbetli tatlıların dışındaki sütlü tatlılardan yana kullanırsanız daha sağlıklı ve formda kalabilirsiniz.

Boğa Burcuna Göre Diyet

Boğa burcu mensupları yemeğe düşkündür. Karbonhidrat içeren besinlere düşkünlüğünüz devam ederse kilolarınız başınıza dert açabilir. Bu nedenle beslenmenize çeki düzen vermeniz gerekiyor. Kendiniz için güzel bir sağlıklı beslenme programı oluşturabilir ve menünüzde; balık, deniz ürünleri, yumurta, karaciğer, böbrek, buğday, ıspanak, pancar, taze meyve ve yeşil salata gibi gıdalara yer verebilirsiniz.

İkizler Burcuna Göre Diyet

Besinleri çiğnemeden yutmanız kilo problemine neden olabileceği gibi sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Yediğiniz gıdaları çok iyi çiğnedikten sonra yutun. İkizler burcu insanının kemiklerinin gelişmesi için sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermesi gerekir. Beslenme listenizde; balık, tereyağı, köy peyniri, havuç, portakal, greyfurt, şeftali, erik, badem ve üzüm gibi gıdalara ağırlık vermelisiniz.

Yengeç Burcuna Göre Diyet

Yengeç burcu mensupları mideleri hassas olduğu için baharat, tuz ve şekerden uzak durmalıdır. Midenize zarar vermeyecek ve formunuzu korumaya yardımcı olacak gıdalardan süt, peynir, yoğurt, lahana, domates, salata, marul, taze mevsim sebzeleri, yağ içermeyen proteinleri beslenme programınıza dahil etmelisiniz. Bu sayede mide sağlığınızı riske atmadan formunuzu korurken cildinizin de daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Aslan Burcuna Göre Diyet:

Güzel yemeklerden hoşlanan ve damak tadı oldukça gelişmiş olan Aslan burcu insanı aynı zamanda görüntüsüne çok önem vermesiyle bilinir. Yemek yemekteki hassasiyetinizi diyet yaparken de uygulamakta çok başarılısınız. Porsiyonlarınızı biraz küçültmek ve beslenme listenizde kan dolaşımının düzenli olmasını sağlayacak olan gıdalardan; sığır eti, tavuk, kuzu eti, karaciğer, yumurta sarısı, kereviz, elma, incir, şeftali, limon ve bademe öncelik vermeniz sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Başak Burcuna Göre Diyet: 

Şekerlemeye hayır diyemeyen Başak burcu eğer bu konuda gereken tedbiri almazsa sadece kilo almakla kalmaz aynı zamanda kalp sorunlarınlarıyla da karşılaşabilir. Diyet menünüzde olması gereken yiyecekler; elma, armut, kavun, limon, portakal, buğday, çavdar, kırmızı et, peynir ve zeytindir.

Terazi Burcuna Göre Diyet

Böbrekleri çok hassas olan terazi burcu diyet yaparken oluşturacağı diyet programında çok dikkatli davranmalıdır. Bezelye, mısır, havuç, ıspanak, buğday, yulaf unu, elma, çilek, kuru üzüm ve badem gibi besinler diyet menünüz için idealdir. Asitli içeceklerden uzak durmalı ve bunların yerine taze sıkılmış meyve suyu tüketmeye özen göstermelisiniz.

Akrep Burcuna Göre Diyet

Sinirli ve stresli bir yapıya sahip olan Akrep burcu mensupları doğru beslenme programı uygulamakla hem fazla kilolarından kurtulabilir hem de gerginliğini üzerinden atabilir. Sizin için en ideal besinler; tahıllı ekmekler, balık, deniz ürünleri, yeşil salata, soğan, kırmızı turp, bol bol taze sebze ve meyvedir.

Yay Burcuna Göre Diyet

Yay burcu mensupları da abur cubura düşkündür. Öğün atlama huyunuz ve arada meydana gelen açlık hissini de gereksiz abur cuburla karşılamanız son derece sağlıksız bir durum. Eğer bu yanlış alışkanlığınız yüzünden kilo almaya başladıysanız diyet uygulamanızın tam zamanıdır. Diyet listenizde bulunması gereken yiyecekler; çiğ sebze, yeşil biber, patates, incir, kuru erik, çilek, elma, armut ve taneli tahıllardır. Meyve ve sebzeleri kabuklu olarak tüketmeye özen göstermeniz daha rahat forma girmenizde etkili olabilir.

Oğlak Burcuna Göre Diyet

Oğlak burcu insanı genelde, öğün atlamayı alışkanlık haline getirmiştir. Bu nedenle de vücudunuzda meydana gelen vitamin ve mineral kaybını telafi etmeye yardımcı olacak bir beslenme programı uygulayabilirsiniz. Diyet listenizde yer vermeniz gereken gıdalar; lahana, kereviz, yağsız etler, portakal, limon, inek sütü, her çeşit peynir, yumurta sarısı, balık, buğday ve incirdir. Ayrıca kayısı ve badem gibi gıdalar da cilt kuruluğu probleminizi gidermenize yardımcı olur.

Kova Burcuna Göre Diyet

Değişik lezzetler denemeyi seviyorsunuz fakat bazen bu lezzetleri tatmakla kalmayıp fazlaca yediğiniz de olabilir. Kova burcunun vücudunun tuza ihtiyacı vardır. Bu tuz ihtiyacını gidermek için; balık, midye, brokoli, havuç, turp, baklagil, ıspanak, elma, şeftali, limon, portakal, greyfurt, nar ve ananas gibi gıdaları diyet listelerinizden eksik etmeyin.

Balık Burcuna Göre Diyet

Balık burcu katı diyetlerden hoşlanmaz. Diyet yaparken vücudunuzun demir ihtiyacını da dikkate alarak; karaciğer, yağsız sığır eti, kuzu eti,yumurta sarısı, ıspanak, soğan, arpa, marul, buğday ekmeği, kuru fasulye, üzüm, elma, limon, portakal, şeftali, kuru erik ve maydanoz gibi gıdalara listenizde yer verebilirsiniz.

Burçlara Göre Diyet, yazısı burçların genel özellikleri dikkate alınarak sağlılıklı beslenme alışkanlığı edinmeleri amacıyla tüketmeleri gereken gıdalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sağlıklı bir diyetin kişiye özel bir  beslenme listesi içermesi gerektiğini unutmayınız.