Bir bayanın güzel görünebilmesi için cilt bakımı kadar dekolte bölgesi bakımı da önemlidir. Vücut bakımı bir bütün olarak uygulanmalıdır, aksi halde vücudun bazı bölgeleri genç bazı bölgeleri de daha yaşlı görünebilir. Çok güzel bir kadın da olsa dekolte bölgesindeki kırışıklık ve lekeler bu güzelliği gölgelemeye yeter. İşte bu nedenle dekolte bölgesinin de bakımı ihmal edilmemelidir.

Dekolte Bölgesinin Güzel Görünmesi İçin Yapılması Gerekenler

 • Güneş ışınları yüzde olduğu gibi dekolte bölgesinde de yaşlanmayı hızlandırır ve kahverengi lekelerin oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden yazın dışarı çıkarken dekolte bölgesine de yüksek koruma faktörlü güneş kremi sürülmelidir.
 • Dekolte bölgesinin de nemlendirilmeye ihtiyacı vardır, her gün düzenli olarak nemlendirici krem uygulanması gerekir.
 • Dekolte bölgesine de düzenli olarak peeling uygulanmalı, bu bölgenin de derinlemesine temizlenmesi ve tazelenmesi sağlanmalıdır.
 • Dekolte bölgesinde de zaman zaman sivilce ve siyah nokta gibi problemler oluşabilir. Böyle durumlarda sivilce ve siyah noktalar sıkılmamalı, yüzümüz gibi bu bölgeye de sorunu gidermek için doğal bakım formülü uygulanmalıdır.
 • Sürekli olarak yüz üstü pozisyonda yatmak dekolte bölgesinin kırışmasına neden olacağı için yüz üstü yatmamaya dikkat edilmelidir.
 • Sutyen seçiminde dikkatli olunmalı ve göğüs ölçüsüne uygun sutyen kullanılmalıdır. Çoğu bayan evde rahat edebilmek için sutyen kullanmaz fakat bu durum göğüslerin zamanla sarkmasına neden olabilir. Bu nedenle sürekli sutyen kullanılmalıdır.
 • Sürekli kilo alıp vermek, vücudun diğer bölgeleri gibi göğüslerin de deforme olmasına neden olur. Bu yüzden ideal kilonun korunmasına dikkat edilmelidir.
 • Göğüslerin daha diri kalabilmesi için soğuk su uygulaması yapılmalı ve düzenli olarak göğüs sarkmasını engelleyen egzersizler yapılmalıdır.

Dekolte Bölgesinin Bakımı İçin Uygulanabilecek Kür

Evinizde az malzemeyle kolay bir şekilde yapacağınız bu kür sayesinde daha bakımlı ve güzel bir dekolte bölgesine sahip olabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2,5 su bardağı su
 • 12 tane taze nane yaprağı
 • 1 kahve fincanı tuz

Yapılışı ve Uygulanışı

Bir tencerenin içerisinde suyu kaynatın ve su kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın. Nane yapraklarını tencerenin içine ilave edin ve kapağı kapalı bir şekilde 15 dakika kadar demlenmesi için bekleyin. Demlendikten sonra güzelce süzün. Küvete suyu doldurun, içine hazırladığınız nane suyu ve tuzu ekledikten sonra küvete girin. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra normal duşunuzu alın.

Bu kürü düzenli olarak uyguladığınız taktirde dekolte bölgesi bakımı üzerindeki faydalı etkisini görebilirsiniz. Dekolte bölgesinin bakımını ihmal etmezseniz göğüs dekolteli kıyafetleri, mayo ve bikinileri rahatça giyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir