Bir kadını seksi ve çekici gösteren dekolte abartıya kaçıldığında bunun tam tersi bir etki oluşturabilir. Kadınsı bir görünüm kazanmak isterken ” hafif kadın ” imajı çizmek istemeyenler kullandıkları dekoltenin ölçüsüne dikkat etmelidir. Dekoltede sınır ne olmalı? derseniz, sorunuzun cevabı yazının devamında.

Dekoltede sınırı belirleyen iki ana etken vardır, bunlar gidilecek mekan ve dekolteyi taşıyacak vücudun yapısıdır. Her iki detay da dekolte sınırını belirlemekte önemlidir. Düğüne veya bir gece kulübüne gittiğinizde buradaki bayanların çoğunluğunda dekolte görürsünüz fakat çoğunluğunun bunu uygunsuz şekilde kullanmış olduğu da mutlaka gözünüze çarpar.

Gidilecek Mekana Göre Dekolte Giymek

Gideceğiniz mekana uygun şekilde dekoltenizi ayarlamanız sizin ve partnerinizin rahat edebilmesi ve anın tadını çıkarabilmesi için son derece önemlidir. Örneğin bir düğüne gidiyorsunuz ve siz aşırı kısa bir mini etek veya çok açık göğüs dekolteli bir kıyafet giydiniz. Bu durumda tüm gece oturduğunuz yerden kalkamayacaksınız çünkü dans etmek veya oynamak istediğinizde verdiğiniz frikik hoş olmayacak. Ayrıca kıyafetinizin orasını burasını kapatmakla uğraşmak da bir kadının yapacağı en göze batan harekettir. Çok açık giyinen bir bayanın frikik vermemek için sürekli giysilerini çekiştirmesi kadar yapmacık bir hareket olamaz. ” Madem kapatacaksın, neden bu kadar açık giyindin.” sözünü duymak istemiyorsanız sizi rahat hareket etmekten alıkoyacak ve gittiğiniz mekana uymayacak giysi seçimlerinden uzak durun.

 Vücut Yapısına Göre Dekolte Giymek

Dekolte giymek cesaretten çok mantıklı düşünmeyi gerektirir. Vücudunuzun güzel bölümlerinde hafif bir dekolte kullanmak, dikkatleri o bölgeye çeker. Böylelikle vücudunuzda gizlemek istediğiniz bölgeler varsa daha kolay kamufle edebilirsiniz. Dekolte sadece bacak veya göğüslerde kullanılmaz, omuz ve sırtta da kullanılabilir. Önemli olan kullanacağınız dekoltenin size yakışması, sizin bunu kadınsı bir eda ile taşıyabilmenizdir. Bacakları kısa veya aşırı kalın olan bayanlar mini etek giymemeli, etek boylarını biraz daha uzun tutmalıdır. İri göğüsleri olan bayanlar da V yaka kesimli ve çok açık olmayan dekolte kullanabilirler. Bir bayan uzun boylu ve zayıf ise daha rahat dekolte kullanabilir fakat bu onun da her istediğini giymesini, bir başka deyişle dekolte sınırlarını zorlamasını gerektirmez. Modern olmak, seksi görünmek vücudunu sergiler vaziyette dekolte uygulayarak olmaz. Unutmayın ki tamamen ortada olan bir güzellik dikkat çekmez fakat gizemli bir şekilde ucundan kıyısından adaplı bir şekilde görünen güzellik daima merak uyandırır ve hoşa gider.

Dekoltede Sınır Ne Olmalı ?

sorusunun cevabını herkesin bakış açısına göre değişebilir fakat mekana ve vücut yapısına uygun dekolte giymek konusunda çoğunluk aynı fikri paylaşmaktadır.