Çam sakızı ile ağda

Evde çam sakızı ağda nasıl yapılır? sorusunun cevabını ve ağda yapmanın püf noktalarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Çam sakızı ağda istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan en eski yöntemlerden birisidir. Fiyatının ucuz olması ve kişinin evde kendi başına rahatlıkla uygulayabilmesi gibi avantajları nedeni ile bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Tüm vücut için kullanılabilen bir üründür. Çam sakızı ağdayı eczanelerde, kozmetikçilerde, büyük marketlerde ve internet üzerinden satış yapan sitelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu uygulamayı ilk kez deneyecek olan bayanlar biraz zorlanabilirler. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda yapmak isteyenlere ağdanın nasıl hazırlandığını ve ne şekilde uygulanması gerektiğini aşağıda anlatıyoruz.

Çam Sakızı Ağda Yapımı

Aldığınız ağdayı eriterek kullanılabilecek kıvama getirmeniz gerekiyor. İlk kez evde çam sakızı ağda yapacak olanlar bunu sürdükten sonra daha rahat çekmek için ağda bezi kullanabilirler. Evde bulunan temiz, pamuklu bir bez bu konuda işinize yarayabilir. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak istenmeyen tüylerden rahatlıkla kurtulmanız mümkün.

  • Ağdanın yumuşaması için kaynar suya ihtiyaç vardır. Bunun için ilk olarak bir cezve ya da tencerede su kaynatın. Bu suyun içine çam sakızı ağdayı kutusu ile birlikte koyun. Ağdanın eriyip sürülebilecek kıvama gelmesi için 15 dakika kaynar suyun içinde bekletin.
  • Çam sakızı ağda eridikten sonra bunun içinden kullanacağınız miktarda alın ve mutfak ya da banyodaki mermer bir zemine dökerek ılımasını bekleyin.
  • Ağda biraz ılıdıktan sonra parmaklarınız yardımı ile mermerden kaldırarak çıkarın. Ağdayı sakız gibi uzatarak katlayın. Bunu yaptıktan sonra ağda kullanıma hazır hale gelecektir. Çam sakızı ağda yapımı bu keilde tamamlandıktan sonra şimdi sıra uygulamaya geldi.
  • İstenmeyen tüyleri kökten alabilmek için ağdanın cildinize iyice yapışması gerekmektedir. Bunun için de uygulama bölgesinin temiz ve kuru olması gerekmektedir.
  • Ağda bezi kullanacaksanız bunu uygun boyutlarda kesin.
  • Sonrasında ağdayı tüylerin olduğu bölgeye sürün ve ağda bezini hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın. İyice yapıştığına emin olduktan sonra tüylerin çıkış yönünün tam tersine, hızlı bir şekilde çekin. Tüylerin hepsinin kökten alınması ve uygulama bölgesinde batık oluşumunu önlemek için bu detaya dikkat etmelisiniz.
  • Uygulama sonrasında bölgeyi yıkayarak temizleyin.

Çam sakızı ağda fiyatı da merak ediliyor olabilir. Bu konuda kesin bir fiyat vermemiz mümkün olmasa da piyasadaki diğer ürünlere oranla çok daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Çam sakızı ağda doğal içeriği nedeni ile cilde zarar vermez ve düzenli olarak kullanıldığında tüylerde seyrelme görülebilir.