Evde Dudak Parlatıcısı Yapımı

Evde dudak parlatıcısı yapımı her bayanın kolay bir şekilde yapabileceği bir uygulamadır. Makyaj yapmaktan hoşlanmayan bayanlar bile dudaklarına parlatıcı sürerek hafif bir renk ve ışıltı vermeyi isterler. Makyaj çantamızın olmazsa olmazları arasında bulunan bu parlatıcıları evde kendiniz yaparak, içeriğini bildiğiniz bir ürünü kullanmanın gönül rahatlığını yaşayabiliriz. Mis gibi çilek kokan ve doğal görünümü ile güzelliğinizi pekiştiren bir dudak parlatıcısı yapmayı arzu ederseniz aşağıdaki malzemeleri temin ederek, hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Dilediğiniz renkte toz göz farı
  • Çilek esansı
  • Temiz bir nemlendirici kabı
  • 8 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 2 çorba kaşığı rendelenmiş bal mumu

Yapılışı

Küçük bir tavanın içine bal mumu ve hindistan cevizi yağını alın. Bunları kısık ateşte arada bir karıştırarak 20 dakika kadar kaynatın. Sonrasında içine istediğiniz renkte bir toz göz farı ve çilek esansı ilave edin. Tüm malzemeyi güzelce karıştırarak 5 dakika daha kaynattıktan sonra ocağın altını kapatın. Yapmış olduğunuz ev yapımı dudak parlatıcısını soğuması için 1 saat kadar beklettikten sonra kabın içine koyun ve buzdolabında muhafaza edin.

Kendi yapmış olduğunuz dudak parlatıcısı, günlük yaşantınızda sade ve doğal bir makyaj yapmanıza olanak sağlayacaktır. Dudaklarınıza bir miktar parlatıcı uygulayıp, hafif bir göz makyajı yaparak günlük makyajınızı tamamlayarak doğal ve bakımlı bir bayan olmanın farkını yaşayabilirsiniz. Dudak parlatıcısının daha şeffaf görünmesini istiyorsanız toz göz farını az miktarda kullanmanız gerekmekte. Pembe tonlarında toz göz farı kullanarak yapacağınız dudak parlatıcı daha doğal ve sade bir makyaj yapmak için idealken, farklı tarz makyaj yapmaktan hoşlanıyorsanız değişik renkteki göz farları sayesinde farklı dudak parlatıcılar elde edebilirsiniz. Ev yapımı dudak parlatıcıyı sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için kullandıktan sonra buzdolabına kaldırmayı unutmayın.

Sizlerle paylaşmış olduğumuz ev yapımı dudak parlatıcısı tarifi sayesinde istediğiniz renk bir dudak parlatıcısını hesaplı bir şekilde yapabilirsiniz. Dudaklarınızı ışıltılı ve doğal bir renkle daha dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız bu tarifi deneyebilirsiniz. Ruj sürmek isteyen genç bayanlar da bunun yerine evde dudak parlatıcısı yaparak, yaşlarına yakışan bir makyaj yapmanın rahatlığını yaşayabilirler.