Evde Yüz Maskesi Yapımı

Evde Yalnızca 2 Malzemeyle Hazırlayabileceğiniz 10 Yüz Maskeleri

Bir Çok İnsan da Olduğu Gibi Cildimizin Doğal Ve Bakımlı Bir Görünüme Kavuşması İçin Oldukça Çaba Göstermekteyiz.Bu Yazımızda Sizlere Sadece 2 Adet Malzeme İle Evde Hazırlayabileceğiniz 10 Yüz Maske Tariflerini Vereceğiz

Zaman geçtikçe insanlar artık kozmetik ürünlerine yüzlerce lira para harcamak yerine ev yapılabilecek maske tariflerlerini araştırmakta ve söz konusu bakımlarını daha maliyetli şeklinde gerçekleştirmek istemektedirler.Bunun yanı sıra oldukça fazla paralar ödeyerek estetik operasyonlar ile bıçak altına yatan daha güzel görünmeyen çalışan insanlar da mevcut, evimiz de yapacağımız ufak dokunuşlarla kendi cilt bakımımızı yaparak yine kendimizi oldukça güzel hissetmemiz mümkün bu yazımız da sizlere ev ortamın da ve pratik şekilde 2 adet malzeme ile 10 yüz maskesi hazırlama konusunda bilgiler paylaşacağız.

1. Un ve patates suyu

Listemizin ilk sırasında yer alan Un Ve Patates Suyu ile hazırlanan maskemiz den bahsedeceğiz, bu karışım sayesinde cildimize uyguladığımız zaman karşılığında ödül olarak cildin daha parlak bir görüntü elde etmesi sağlanılacaktır. Cildimizin parlaklık kazanması yanı sıra bu karışım sayesin de siyah noktaların azalması konusunda da etkili bir uygulama olacaktır.

Hazırlanışı; 1 Orta boy patates suyunu çıkartarak bir kaseye ekleyiniz ardından 6 çay kaşığı unu patates suyuna ekleyerek iyice karıştırınız. Karışım hazırlandıktan sonra masaj yapar gibi cildinize uygulayın ve bu işlem sonrasında 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile cildinizi durulayınız.

2. Yeşil çay ve aloe vera

Şimdi sizlere oldukça etkili ve her bayanın kullanması gerektiğini düşündüğümüz maske karışımımız dan bahsedelim akneve sivilcelerin azaltılması,cildinizi dinlendirme,genç bir görünüm elde etmek en önemlisi içerdiği vitaminler sayesin de cildinize oldukça beslemektedir.

Hazırlanışı; Demlenmiş 1 çay kaşığı yeşil çayı 1 çay kaşığı aloe vera jeliyle iyice karıştırınız. Bu işlemin ardından karışımı cildinize uyguladığınız ve 30 dk bekletmenizin ardından bol su ile durulayın ve kendinizi güzel hissedin.

3. Hindistan cevizi yağı ve kakao tozu

Her bayanın gençleşmek için büyük çaba harcadığı ve kozmetik ürünlere büyük paralar ödediği bir gerçektir. Bu bölümde sizlere evde hazırlayabileceğiniz ve cebinizden bir ücret ödemeden yaşlanmayı geciktirecek aynı zamanda bu belirtilere aza indirebilecek ev yapımı maske tarifinisöyleceğiz. Karışım içerisinde bulunan Hindistan Cevizi Yağı ise aynı zaman da cildinizi oldukça beslemektedir.

Hazırlanışı; Bu yüz maskesi için 1 çorba kaşığı kakao tozunu 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Cildinizde 20 dakika bekledikten sonra cildinizi temiz suyla ya da papatya suyuyla durulayın.

4. Salatalık ve yumurta akı

Bu bahsettiğimiz ve cildinize uygulayacağınız karışım ile kendinizi iyi hissedeceksiniz, daha parlak,daha sıkı bir cilt için bu maskeyi evinizde kolayca uygulayabilirsiniz. Yumurta akı cildinizin sıkılaşmasını sağlayacak olup,salatalık ise cildinizi temizleyecektir.

5. Avokado ve bal

Avokado maskesi evde hazırlayabileceğiniz ve cildinize yararı olarak en etkili maskelerden biridir. Bu karışımın cildinize katacağı yararlar kısaca Avokado, potasyum, kalsiyum, sodyum, fosfor, bakır, demir, magnezyum, çinko ve E vitamini bazılarıdır. Tabi ki  Bal ile birleştiğinde ise cildinizi besler ve çok daha elastik bir hale getirir.

Bu maske için olgun bir avokadonun içini çıkarıp püre haline getirin. Bir çorba kaşığı bal ile karıştırın. Ardından yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın.

6. Muz ve yulaf

Sizin de kuru ve hassas bir cildiniz var ise ve evde hazırlanabilecek maske arıyorsanız bu karışım tam size göre karışıma eklemiş olduğunuz Muz A.B.C vitaminlerini barındırmakta olup, cildinizi çok iyi bir şekilde beslediği gibi nemlendirici özelliği de bulunmaktadır.Karışıma eklemiş olduğunuz Yulaf ise cildinizin temizlemesin de size destek olacaktır.

Hazırlanışı; Bu maske için 1 yemek kaşığı muz püresi ile 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ile iyice karıştırmak bu işlem ardından cildinize iyice uygulayarak 20 dakika boyunca bekleyiniz. Söz konusu sürenin dolmasından sonra bol ılık su ile cildinizi durulayınız.

7. Domates ve bal maskesi

Cildiniz yağlı ve genç görünmesini istiyorsanız Domates Bal Maskesini tercih edebilirsiniz.Domatesin antioksidan özelliği ile cildiniz gençleşerek yive cildin fazla yağlardan arınmasını sağlayacaksınız. Tabi bu bilgiler dışında domatesin bazı ciltler için alerjik belirtiler gösterebilir. Cildinizin alerjik reaksiyon gösterme olasılığını göz önün de bulundurarak maske yapımını gerçekleştirmeden önce bileğinize sürerek bir süre beklemeniz ve alerji olup olmadığı gözlemlenmelidir.

Hazırlanışı;Bu maske için yarım domatesi püre haline getirin ve içine 1 çorba kaşığı bal ekleyin. Karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüze masaj yaparak yavaş hareketlerle durulayın.

8. Portakal ve yoğurt maskesi

Özellik olarak oldukça zengin olan portakal Antioksidan özelliği ile cildinize beslediği gibi akneleri kurutarak cildinizi sıkılaştırır. Bu etkili özelliğine yoğurt ekleyerek karışımı cildinize uygulamanızın ardından karışımı uyguladığınız bölgede bulunan ölü hücrelerinden arındırılmasına yardımcı olmaktadır.

Hazırlanışı; Vakit kaybetmeden bu maskeyi hazırlayıp uygulamak istiyorsanız merak etmeyin oldukça kolay bir kaç işlem ile karışımı hazırlayarak uygulayabilirsiniz.Yarım portakalı sıkın ve elde ettiğiniz bu portakal suyu ile 2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın. Bu karışımı cildinize uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve bol ve ılık su ile durulayın.

9. Salatalık ve zerdeçal

Oldukça fazla paralar ödeyerek aldığımız ve içerisinde salatalık özü olan onlarca kozmetik ürünü olduğunu biliyoruz.Sizlere hiçbir ücret ödemeden evinizin rahatlığın da kolayca yapıp cildinize uygulayabileceğiniz tarifler ile kendinizi iyi hissetmeniz ve cilt bakımınızı yapmanız mümkün , Salatalık zerdeçal maskemiz ile cildimizin daha ferah, aynı zaman da cildimizin nem kazanmasına yardımcı olmaktadır.Zerdeçalın doğal antiseptik olma özelliği sayesinde ise cilt gözeneklerin de küçülmeler meydana gelmesinde yardımcı olarak cilt sıkılaşmasında da etkili olmaktadır.

Hazırlanışı;Bu yüz maskesi için 1 salatalığı blenderdan geçirin ve 1 çay kaşığı zerdeçal ekleyerek karıştırın. Cildinize uyguladığınız maskeyi 10-15 dakika bekletin ve durulayın.

10. Muz ve yoğurt

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz başka karışım içerisin de bulunan Muz bu karışım yani maskede de karşımıza çıkmaktadır. Muz içerisin de bulunan A B vitamini sayesin de cildimizi de ki pürüzlere,lekelere karşı oldukça etkilidir.Aynı zaman da yaşlanma karşıtı etkisi sayesinde de daha genç görüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Yeterinde Olgun olduğunu düşündüğünüz 1 Muzu ezerek 1 Çorba kaşığı yoğur ile iyice karıştırınız. Karıştırma işiniz içeriğin macun kıvamına gelene kadar sürmesi gerekmektedir. Bu işlem ardından maskeyi yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maskeyi haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.