evde nail art

Evde muhteşem nail art uygulaması ile bakımlı ve güzel tırnaklara sahip olmak mümkün. Ellerin güzelliğini ön plana çıkaran bu uygulamalar, oje seven ve değişiklikten hoşlanan bayanların tercihleri arasında yer alıyor. Tek, düz renk oje kullanmak yerine desenli, renkli ojeler kullanmak isterseniz siz de nail art uygulamalarını deneyebilirsiniz. Bu yazımızda evde nail art uygulaması hakkında detayları sizler için araştırdık. Elde ettiğimiz sonuçları gelin birlikte inceleyelim…

Günümüzde nail art uygulaması yapan güzellik merkezleri ya da kuaför salonlarının sayısı oldukça yüksek. Profesyonel uygulama yapan bu merkezlerde özel nail art malzemeleri ve aletleri bulunuyor. Bu aletler ve renkli ojeler ile önceden belirlenen desenin tırnağa uygulanması sonucu farklı tasarımlar ortaya çıkıyor. Aynı şekilde olmasa da benzer tasarımları evde de tırnaklara uygulamak mümkün…

Evde nail art yapmak için özel olarak satılan nail art setlerinden satın alınabilir. Bu sertlerin içinde bulunan farklı kalınlıklardaki fırçalar ve noktalama kalemlerini kullanarak tırnaklarınıza desenler yapabilirsiniz. Uygulamayı yapmadan önce ilk olarak tırnaklarınızı güzelce temizleyin. Ardından bir kat tırnak koruyucu sürün. Tırnak koruyucunun kurumasının ardından tırnaklarınıza uygulamak istediğiniz ana rengi bir ya da iki kat olarak uygulayın. Ana renk olarak bütün tırnaklarınıza aynı rengi uygulamak zorunda değilsiniz. Farklı ana renkler ile tırnaklarınızı renklendirip üzerlerine renklerine uygun desenler yapabilirsiniz.

Tırnak üzerindeki ana renkler kuruduktan sonra desenlendirme işlemlerine geçin. Set içerisindeki fırçalar ile şeritler ve çizgiler oluşturabilirsiniz. Fırçaların kalınlığına göre tırnaklar üzerine sayı ya da rakamlar da yazabilirsiniz. Daha dairesel desenler içinse set içeriğindeki noktalama kalemlerinden yardım alınıyor. Puantiye, çiçek, kalp desenlerini bu kalemler ile hazırlayabilirsiniz.

Tırnaklarınıza istediğiniz desenleri ve renklendirmeleri yaptıktan sonra ojelerin tamamen kurumasını bekleyin. En son olarak nail art uygulamasını sabitlemek için tırnak üzerine şeffaf oje sürün. Böylece tırnaklarınıza hem parlaklık kazandırır, hem de ojelerinizin daha uzun süre kalmasını sağlarsınız.

Evde Aletsiz Nail Art Uygulaması

Evde nail art uygulaması yapmak için set almak istemezseniz, evde bulunan malzemeleri aparatlar olarak kullanabilirsiniz. Orjinalleri kadar net desenler çıkartamasa da zaman içinde bu aletler ile de harika desenler çıkarabilirsiniz.

Evde alet kullanmadan tırnaklarınızı desenlendirmek için fırça olarak ince boya fırçalarını kullanabilirsiniz. Bu fırçalar ile de tırnaklarınıza çizgi çekip şeritler yapabilirsiniz. Noktalama kalemi olarak ise bitmiş keçeli kalem, çöp şiş, tel toka kullanabilirsiniz. Yukarıdaki belirttiğimiz aşamaları aynı şekilde uygulayıp evde kendi imkanlarınız ile hazırladığınız aparatlar ile tırnaklarınıza desenlendirme yapabilirsiniz. Evde aletli ya da aletsiz nail art uygulamaları yapmak işte bu kadar kolay. Nail art uygulamalarında kullanılan aparatlar kadar ojelerin de önemli olduğunu unutmayın. Kaliteli, akışkanlığı orta seviyede olan ojeler ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz.