Doğal hemoroid basur tedavisi

Hemoroid, halk arasında daha çok basur olarak bilinen sağlık sorunudur. Her yaşta kadın, erkek ve çocuklarda görülen bu sağlık sorunu zamanında tedavi edilmelidir. Tedavi edilmeyen hemoroid zaman içinde kişinin günlük yaşamını olumsuz etkiler. Hastalığa bağlı acı, ağrı ve rahatsız edici diğer belirtiler, kişilerin oturma, yürüme, uyuma durumlarında bile sorun oluşturur. Bu tür etkilerle karşılaşmamak için hemoroid (basur) nasıl geçer bitkisel tedavi yöntemleri araştırmamıza göz atabilirsiniz.

Günümüzde en sık karşılaşılan sağlık sorunlarından birisi hemoroiddir. Farklı sebepleri ve çeşitleri bulunan bu sağlık sorunu, her yaştan insanı etkiliyor. Çeşidine, ilerlemesine, kişinin genel durumuna göre farklı tedavi yöntemleri vardır. Bu tedavi yöntemleri doktorlar tarafından uygulanır. Doktor tedavisinin dışında bitkisel tedavi yöntemleri de basur sorunu için etkilidir. Ancak bu yöntemleri uygulamak için hastalığın çok ilerlememiş olması ve hastanın erişkin olması gerekir. Küçük yaştaki çocuklar ve ilerleyen basur sorunu için bitkisel tedavi yöntemleri ancak doktor uygun görürse yapılmalıdır.

Pek çok sağlık sorununun tedavisinde uygulanan bitkisel yöntemler hemoroid tedavisi için de uygulanıyor. Aşağıda sizler için bir kaç bitkisel hemoroid tedavi yöntemi paylaştık. Bu yöntemlerden her hangi bir tanesini sizler de uygulayabilirsiniz.

Kişniş Tohumu

Basur tedavisinde geçmişten günümüze en fazla tercih edilen bitkisel yöntemlerden birisidir. Bu uygulama için bir miktar kişniş tohumunu geceden biraz su içine alın. Bu şekilde bir gece bekletin. Ertesi gün bu suyu süzün ve için. Düzenli olarak tükettiğinizde bir haftaya kadar etkisini görebilirsiniz.

Çobançantası Kürü

Çobançantası pek çok uzman tarafından da önerilen bitkisel bir kürdür. Bu kürü uygulamak için 4 tatlı kaşığı çobançantası otu hazırlayın. Bu otları eliniz ile kırın. 4 su bardağı soğuk su içine bitkileri atın. 8 saat süre ile suyu bekletin. Süre sonunda çobançantası bitkilerini süzün. Suyunu düzenli olarak tükettiğinizde bir iki hafta içinde olumlu sonuçları alabilirsiniz.

Dereotu Kürü

Hemoroid tedavisinde adı en sık geçen bitkilerden birisi dereotudur. Uygulama için bir demet dereotunu yıkayıp püre haline gelene kadar ezin. Hazır olan sulu püreyi içme suyu ile karıştırın. Hazır olan bu karışımı düzenli olarak sabahları kalkınca, gece yatmadan önce aç karnına tüketin. Kısa sürede etkisini görebilrsiniz.

Mango Çekirdekleri

Ülkemizde kolaylıkla bulunan tropikal meyvenin çekirdekleri de şifalıdır. Meyveyi tükettikten sonra çekirdeklerini atmadan kurutun. Kuruyan mango çekirdeklerini tamamen toz haline gelene kadar ezin. Hazır olan bu tozu bir miktar bal ile karıştırıp günde 2 kere tüketin. Düzenli tüketimde basur sorununa çözüm olur.

Yukarıda verdiğimiz doğal kürler ile hemoroid sorununu hafifletebilirsiniz. Bu kürlerden uyguladıktan sonra şikayetlerinizde azalma olmazsa mutlaka uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.