İnce telli saçları dolgun gösteren saç modelleri

İnce telli saçlar bebek saçları gibi yumuşacıktır fakat kadınların çoğunun hayalindeki saçlar daha dolgun ve hacimlidir. Saçlarınız ince telli ise saçlarınıza hacim kazandıracak saç bakımı uygulamalısınız. Bunun yanı sıra kullanacağız saç modeli de saçlarınızın olduğundan daha dolgun görünmesinde çok etkilidir. İnce telli saçları dolgun gösteren saç modelleri bu sorununuzu yarı yarıya çözecektir. Diğer yarısı da uygulayacağınız saç bakımıyla ilgilidir.

İnce Telli Saçlara Uygun Saç Kesimleri

İnce telli saçları olan bayanlara çok uzun saçları önermiyoruz. Uzun saç modellerinde saçların ince ve hacimsiz görünümü daha çok göze çarpar. Omuzların hizasında veya biraz daha aşağısında uygulanacak katlı saç kesimleri, ince telli saçlara hareket ve canlılık getirmekte çok etkilidir. Bu tarz kesimlerde yüz şeklinize uygun modelleri seçerseniz sonuç sizi memnun edecektir.

İnce telli saçları olan bayanlar için dalgalı saç en ideal modeller arasındadır. Özellikle de saçların uç kısımlarında yoğunlaşan dalgalar ve saçlara uygulanan ombre ile daha dolgun görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

İnce telli saçlarınız var ve uzun saç sizin vazgeçilmeziniz ise saçlarınızı düzleştirmemenizi öneririz. Düz saç yerine dalgalı ve katlı saç kesimlerini kullanabilirsiniz. Çene hizasından başlayıp saçların uçlarına doğru uzanan katlar saçlarınızı hareketlendirip, biraz daha dolgun görünmelerini sağlayacaktır.

İnce telli saçlara uygulanacak perçem ve kaküller çok kalın olmamalıdır. Alnın üzerine düşen ve çok kalın olmayan perçemler size yakışacak ve farklı bir hava verecektir. Tabi buradaki en önemli nokta kakül veya perçeminizin yüz şeklinize uymasıdır. Kuaförünüz size bu konuda yardımcı olup yüz şeklinize giden güzel bir perçem kesimi uygulayacaktır.

İnce telli saçlarda kabarma sorunu olmamasının avantajını kullanabilirsiniz. Saçlarınız kabarmadığı için kısa saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızın ipeksi yumuşaklığı gibi bebeksi bir yüzünüz varsa erkek tipi saç modelleri de size çok yakışacaktır.

İnce telli saçları olan bayanlar daha havalı bir görünüme kavuşmak için katlı küt saç kesimlerini tercih edebilirler. Arkalar kısa ve önlerin çene hizasından aşağı doğru uzadığı saç kesimleri saçların uçlarında uygulanacak ombre ile birlikte ortaya harika bir görüntü çıkaracaktır.

 İnce telli saçları dolgun gösteren saç modelleri sayesinde saçlarınızı en doğal halinde bile olduğundan daha hacimli ve canlı gösterebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir