İştah Kapatan Ihlamur Çayı

İştah kapatıan çaylar, kilo vermek ve formda kalmak isteyenlerin tüketebileceği içeceklerdir. Bu çayları evde kolayca hazırlamak mümkün olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapıp, içebilir. Bugünkü yazımızda iştah kapatıcı çaylar arasında en çok kullanılan ve etkisi birçok kişi tarafından denenmiş olanlarını sizlerle paylaşıyoruz.

İştahı Kapatan Çaylar Ne İşe Yarar?

İştah kapatıcı çaylar adından da anlaşılacağı gibi iştahı kesmeye yararlar. Bunlardan tüketildiği zaman kişide oluşan doygunluk hissi, iştah kontrolünü sağlamaya yardımcı olur. Kilo problemi yaşayanların çoğu iştah kontrolü sağlayamadığından şikayetçidir. İştah kapatan çaylar bu sorunu çözmeye yardımcı olan doğal içerikli ürünlerdir. Bunlar iştah kesen gıdalardan yapılırlar ve sadece kilo problemi olanlar değil, formunu korumaya özen gösterenler tarafından da kullanılabilirler.

İştah Kapatıcı Çaylar Nasıl Kullanılır?

İştah kesen çaylar yemek öncesinde kullanılır. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden önce bu çaylardan içildiğinde, oluşan tokluk hissi sayesinde fazla gıda tüketmenin önüne geçilebilir. Bu tür çaylar kararında tüketildiğinde faydası görülmekle birlikte, aşırı tüketimi sağlık açısından zararlı olabilir. Bu nedenle kararında içmek de fayda var. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız iştah kapatıcı çay tarifleri arasından dilediğinizi evde yapabilir, daha formda olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

İşte İştahınızı Kapatabilen Çaylar

İştah Kapatıcı Ihlamur Çayı

Çoğumuzun evinden eksik olmayan ıhlamur çayı, iştah kapatma özelliğine sahiptir. Özellikle sabahları aç karna içilen ıhlamur, günün bu ilk öğününde fazla gıda tüketmenin önüne geçmenizi sağlayabilir. Ihlamuru içip ardından kahvaltı edebilirsiniz.

İştah Kapatıcı Yeşil Çay

Kilo problemi olan pek çok kişi yeşil çay tüketmektedir. Bu çayı bilinçli bir şekilde tüketmek, kilo verme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir. İştah kapatıcı çay yapmak için yeşil çayın içine biraz da nane yaprağı ilave edebilirsiniz. Nanenin iştah kesci özelliği olduğu için, çay daha etkili olacaktır. Yemeklerden 10 dakika önce bu çayı içebilirsiniz.

İştah Kapatıcı Siyah Çay

Siyah çayı içmeden önce bardağın içine 1 tane çubuk tarçın koyun. Bunu çıkarmadan siyah çayı için. Yemeklerden önce tarçınlı siyah çay içerek iştah kontrolü sağlayabilirsiniz.

İştah Kapatıcı Vişneli Limon Çayı

1 kilo vişne ve 1 dilim limonu, 1 litre su ile kaynatarak yapacağınız çay iştah kontrolü sağlamanızı kolaylaştırır. İsteyenler karışımın içine nane yaprağı da ilave ederek karışımın etkisini arttırabilirler. Vişneli limon çayını yaptıktan sonra biraz soğumasını bekledikten sonra içebilirsiniz.

İştah Kapatıcı Elma Çayı

Elma çayının sağladığı tokluk hissi herkes tarafından bilinmektedir. Elmayı kabukları ile birlikte kestikten sonra kaynatın ve ılık olarak yemeklerden 10 dakika önce tüketin. Elma çayını limonla birlikte içebilirsiniz. Elma çayının fazla tüketilmesi tansiyonu düşürebileceği için kararında içmeye dikkat etmelisiniz.

İştah kesen çaylar aynı zamanda kilo verdiren çaylar olarak da bilinmektedir. Bu çayları kararında ve düzenli olarak içmek daha çabuk ve etkili bir şekilde kilo vermeyi sağlayabilir. İştah kapatan çaylar kullanılırken dikkatli olmak gerekir. Bu çaylar her ne kadar doğal içerikli olsalar da fazla tüketilmeleri zararlı olabilir.