Limon İle Saç Rengini Açma

Limonla saç rengi açma doğal yöntemler ile saçlarının rengini açmak isteyen kadınlar için önemli bir yöntemdir. Çok koyu saçlarda olumlu sonuç alması zor olan bu yöntem, kumral saçlarda güzel sonuçlar verir. Saça zarar vermeden, boyamadan renginin açılması için limonu farklı malzemeler ile birleştirip ya da tek başına kullanabilirsiniz. Saçlarınızın yapısı ve evde bulunan malzemelerinize göre istediğiniz yöntemi uygulayabilirsiniz. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan limonla saç açma yöntemleri ve uygulanışlarına geçiyoruz.

Limon kullanarak saç rengi açmak, eski dönemlerden beri kadınların kullandığı bir yöntemdir. Güneş ışığı ile bir araya geldiğinde saçların açılmasını sağlayan bu yöntemleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Limon Suyu ile Saç Rengi Açma

Sadece limon suyu kullanarak saç rengi açmak uygulanan kolay ve az malzemeli yöntemdir. Saçlarınız ile uzun uzun uğraşmayı sevmiyorsanız bu yöntemi uygualayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Spreyli bir boş şişe
 • Yarım bardak taze sıkılmış limon
 • Yarım bardak ılık su

Uygulanışı

Spreyli bir şişe içine ılık su ve limon suyunu alın. Güzelce karışması için çalkalayın. Hazır olan bu karışımı saçlarınıza duştan çıkmadan hemen önce uygulayın. Spreyli şişe olduğu için uygulaması kolay olacaktır. Ancak evde böyle bir şişeniz yoksa elinize küçük küçük döküp saçlarınızın her yerine bu karışımdan gelmesini sağlayabilirsiniz. Saçlara karışımı sürdükten sonra etkisinin olması için 1-2 saat güneş ışında vakit geçirin. Eğer saçlarınız kuru ise nemlendirmek için uygulama sonrası biraz zeytin yağı sürüp 45 dakika da bu şekilde bekleyin.

Limon ve Papatya Çayı ile Saç Rengi Açma

Papatya suyunun da limon gibi saç açma özelliği vardır. Bu yöntemde iki doğal saç açıcı madde birlikte kullanılarak etkili sonuç elde edilmiştir.

Gerekli Malzemeler

 • Yarım bardak limon suyu
 • 2 su bardağı su
 • 10 adet papatya poşet çayı
 • 5 kaşık Hindistan cevizi yağı

Uygulanışı

İlk olarak suyu bir kap içinde kaynatın. Kaynamış olan suyu ocak üzerinden alın. İçine 10 adet papatya çayı poşetini atın. Bir kaşık yardımı ile poşetlerin su içine gömülmesini sağlayın. 10 dakika çayın demlenmesini bekleyin. Ardından poşetleri içinden çıkarın. Karışıma yağ ve limon suyunu ilave edin. Güzelce karıştırın. Hazır olan bu karışımı 2 günde bir saçlarınıza uygulayın. Zamanla renginin açıldığını göreceksiniz.

Tarçın ve Limon ile Saç Rengi Açma

Yukarıdaki verdiğimiz tarife benzeyen bu tarifte ayrıca tarçın da kullanılıyor. Saçların daha parlak olmasını sağlayan çubuk tarçın açılmasını da kolaylaştırıyor.

Gerekli Malzemeler

 • 3 adet limon
 • 1,5 su bardağı su
 • 2 papatya poşet çayı
 • 1 yemek kaşığı öğütülmüş tarçın
 • Çeyrek çay bardağı badem yağı

Uygulanışı

İlk olarak suyu kaynatın. Ocak üzerinden alıp poşet çayları içine atın. 10 dakika çayın demlenmesini suya deminin geçmesini bekleyin. Limonların suyunu sıkın. Badem yağını eritin. Demlenen çayın üzerine limon suyu, badem yağı ve tarçını ekleyin. Malzemeleri güzel bir şekilde karıştırın. Hazır olan karışımı saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Kuruyana kadar yaklaşık 15 dakika güneşte durun. Ardından saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 3 kere yaparak etkisini görebilirsiniz.

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz limon ile doğal saç açma yöntemleri tek tek uygulanmalıdır. Aynı dönemde birden fazla saç açma yöntemi uygulamak saçların zarar görmesine neden olur. Uygulama sırasında saçlarınızda kırılma, dökülme meydana gelirse başka yöntem denemenizi öneririz. Saçlarınız kuru olsa da olmasa da mutlaka nemlendirici kremlerden destek almanız da önemlidir.