Kışın soğuk günlerinde sımsıcak tutacak mont modellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kısa, uzun, klasik, spor çok sayıda farklı model 2023 yılı kışında da karşımıza çıkacak. Ünlü markaların dış giyim koleksiyonlarında yer alan trend modeller ve daha fazlasını yazımızın devamında sizlerle paylaştık. Siz de bu mont modellerinden kendi zevkinize, tarzınıza uygun olanları belirleyip tercihinizi yapabilirsiniz.

2023 Mont Modelleri

Her sene alt ve üst giyim ürünleri ile birlikte dış giyim ürünlerinde de trend olan modeller belirlenmektedir. Genel olarak ünlü markaların koleksiyonlarında yer alan ürünlere göre belirlenen dış giyim modası, bu sene farklı pek çok modeli içinde barındırıyor. Modellere ek olarak trend renklerde de çeşitlilik göze çarpıyor.

2023 mont modellerinde genel olarak kahverengi, yeşil, krem, bej, siyah, beyaz, kırmızı renk tonları ağırlıklı olarak karşımıza çıkıyor. Daha canlı ve farklı renk isteyenler içinse mavi, pembe, turuncu ve sarının tonları bulunmaktadır.

Şişme Mont Modelleri

Geçtiğimiz senenin sonlarına doğru popülerliği artan şişme montlar, bu kış da dış giyim ürünü olarak sıkça tercih edilecek. Giyim tarzı ve kişinin vücut hatlarına göre seçimini yapabileceği çok sayıda farklı şişme mont modeli bulunmaktadır. Bu modellerin her birinde hem klasik renkler, hem de canlı renklerde çok sayıda ürün yer almaktadır.

Kısa şişme mont modelleri genel olarak spor tarz ile uyumludur. Özellikle fazla kabarık olan modellerin kot pantolon ya da eşofman altları ile kullanılması daha uygundur.

Bayan Şişme Mont Modelleri 2023

2023 kış trendlerindeki şişme montların genelinde kapuşon bulunmaktadır. Bu kapuşonlar klasik olabildiği gibi peluşlu, tüylü, yünlü kapuşonlar da yoğun olarak bulunmaktadır.

Kısa mont modelleri kadar uzun şişme mont modelleri de koleksiyonlarda yer almış durumda. Tesettür giyim ya da klasik giyim ile daha uygun olan uzun şişme mont modelleri farklı renk seçenekleri ile yeni sahiplerini bekliyor.

Bayan Spor Şişme Mont Modelleri Kombin

Tek renkli şişme montlar kadar çok renkli şişme mont modelleri de senenin trendleri arasında bulunuyor. İki ya da üç farklı renkten oluşan renk blokları şeklinde tasarlanan bu modeller her zevke uymaktadır. Hem spor, hem klasik giyim tarzına uygun olarak renkli şişme mont modelleri 2023 senesi modasında yer almaktadır.

Kapitone Mont Modelleri

Şişme mont modelleri kabarık ürünler olduklarından özellikle zayıf yapılı kadınlar için idealdir. Parlak ya da mat her renk tonunda şişme montlar zayıf kadınları olduğundan biraz daha geniş gösterip daha hoş bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Peluşlu Mont Modelleri

Yumuşacık ve sıcacacık montlar denilince akla peluşlu mont modelleri gelmektedir. Hem uzun hem kısa modelleri bulunan bu montlar 2023 kışında da sıkça karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Peluş Mont Modelleri 2023

Peluş mont modellerinin bazıları astarlı bazıları astarsız olarak tasarlanmaktadır. Astarsız olarak tasarlanan ve hazırlanan montlar çok soğuk ya da yağmurlu havalarda tercih edilmemektedir. Bu havalarda astarlı peluş montların kullanılması gerekir.

Peluşlu Kaban Modelleri

Peluş montların bazıları sırf peluş kumaşından hazırlanırken bazıları farklı kumaş türleri ile birlikte hazırlanmış. Naylon, kot ve kadife kumaşlar ile birlikte hazırlanan peluş mont modelleri de 2023 senesinde yer alan trendler arasında bulunuyor.

Kürklü Mont Modelleri

Geçtiğimiz senelerde de moda olan kürk detaylı montlar bu sene kış modasında da yerlerini almış durumda. Özellikle kapuşon kısmındaki kürk detayı ile sımsıcak tutam modeller 2023 senesinde de yoğunlukta.

Kürklü mont modellerinde de diğer dış giyim ürünlerinde olduğu gibi klasik renklere ek olarak moda renkler de bulunmakta. Renk, model ve uzunluk seçenekleri ile kürklü montlar 2023 kışına damgasını vuracak gibi görünüyor.