Ombre Ruj

Ombre uygulaması bayanlar tarafından o kadar çok sevildi ki 2015 makyaj trenleri arasında da yerini çoktan aldı. İki renk uygulaması olan ombre, açıktan koyuya veya koyudan açığa doğru yapılan renk geçişleridir. Ombre ruj uygulaması göze hoş görünmesinin yanı sıra, özellikle de ince bir dudak yapısı olan bayanların dudaklarını dolgun gösterecek bir makyaj hilesidir. Ombre ruj nasıl sürülür diye merak ediyorsanız size bunun için 3 basit yöntem tarif edeceğiz, bunlardan istediğinizi uygulayabilirsiniz.

  1. Yöntem: Ombre ruj sürmene teknikleri arasında en basit olan yöntemdir. Bunu uygulamak için gereken malzemeler; bir dudak kalemi ve bir tane de parlatıcıdır. Dudağınızın dış kısımlarına normal bir şekilde dudak kalemini sürdükten sonra, iç kısımlara doğru daha hafif olarak sürün. Daha sonra parmağınızla dıştan iç kısımlara doğru dudak kaleminin dağılmasını sağlayın ve en son parlatıcınızı sürerek ombre ruj sürme işlemini tamamlayın. İşte hepsi bu kadar aynaya bakın, ne kadar doğal ve güzel durduğunu kendi gözlerinizle görün.
  2. Yöntem: Bu yöntemi uygulamak için gerekenler; aynı tonlarda biri açık diğeri koyu renk olan 2 tane ruj, dudak fırçası ve parlatıcı. İşe ilk olarak dudaklarınızın dış kısmına koyu renkli ruju sürerek başlayın. İç kısımlara da açık renkli ruju sürdükten sonra, dudak fırçası ile hafifçe dağıtarak daha doğal görünmesini sağlayın ve parlatıcı sürerek ombre ruj uygulamasını tamamlayın.
  3. Yöntem: Son yöntemimiz için gerekenler sadece bir tane kapatıcı ve bir de parlatıcı. Kapatıcıyı dudaklarınızın orta kısmına sürün ve sonra da parmağınız yardımıyla dağıtın. Parlatıcıyı da sürdükten sonra aynaya bakıp ombre rujunuzun nasıl göründüğüne kendiniz karar verin.

Size anlattığımız bu ombre ruj sürme yöntemlerinden herhangi birini uygulayarak, dakikalar içerisinde doğal ve etkileyici görünen dudaklara sahip olabilirsiniz