Tayt Nasıl Giyilir ?

Tayt bir bayan için şıklığı ve rahatlığı bir arada sunabilecek en güzel seçeneklerden birisidir. Doğru kombin seçenekleri yapıldığında ortaya bayanları görünüm açısından oldukça memnun edebilecek sonuçlar çıkabilir, bunun aksi durumlarda ise etrafınızdakilerin size yüzlerini ekşiterek bakmalarına hazırlıklı olmalısınız. Tayt bu kışın trendleri arasında yer aldığı için biz de bu yazımızda tayt nasıl giyilir?, en güzel şekilde nasıl kombin edilir bunlara değinmek istedik.

Çoğu kişi tayt giymenin bir bayanı çekici ve seksi göstereceğini düşünebilir. Fakat her tayt giyen bayanın böyle görünmediğine çok sık şahit oluyoruz. Taytı nasıl giymeniz gerektiğini bilirseniz sorun yok fakat bunu bilmediğiniz zaman kendiniz için kötü bir kıyafet tercihi yaptığınızı bilmelisiniz. Tayt giyerken vücudunuzun alt bölgesi tüm hatlarıyla belli olacağı için bu ayrıntıya dikkat etmeli ve ona göre kombin yapmalısınız.

Kilolu Bayanlar Taytı Nasıl Kombinlemeli ?

İlk olarak kilolu bayanlar tayt giyemez veya onlara bu tarz bir kıyafet yakışmaz diye bir kural olmadığını hatırlatmak istiyoruz. Her bayan kendine yakıştırmak şartıyla tayt giyebilir. Kilolu bayanların tayt giyerken üzerlerine giyecekleri gömlek, kazak, bluz ve tuniklerin boyunu biraz uzun tutmaya özen göstermeleri yeterlidir. Uzun derken dizlerine kadar uzanan kıyafetleri kastetmiyoruz. Kalçalarınızı ve baldırlarınızı kapatan uzunlukta gömlek ya da tunikler üzerinizde çok şık duracaktır. Çoğu bayan bu konuda kalçalardan sonrası oval kesim olan tuniklerden tercih eder. Bu tarz bir kombin de güzeldir fakat belden kemerli gömlek ve bluzlar da daha ince ve şık görünmek bakımından idealdir. Dışarı çıkacağınız zaman siyah bir tayt ve bacak boyunuzla uyumlu siyah çizmeler ve üstünüze giyeceğiniz yün bir hırka sizi şık gösterdiği kadar, olduğunuzdan daha zayıf görünmenize de yardımcı olacaktır. Bacaklarınızın alt kısmı da biraz kalınsa dizüstü çizme tercih etmeniz pek uygun olmayacaktır. Bunun yerine ayak bileğinize kadar olan bir bot size daha çok yakışacaktır.

Zayıf Bayanlar Taytı Nasıl Kombinlemeli ?

“Ben zayıfım taytı her şekilde rahatlıkla kullanabilirim diye düşünmeyin.” Bir kıyafeti giymekle onunla şık görünmek arasında çok fark vardır. Bir kıyafetin içine girmek, zayıf olmak onun illa ki size yakışacağı anlamına gelmiyor. Tayt giymek ince fiziğiniz sebebiyle sizin için bir avantaj olabilir fakat bunu doğru kombinlemeniz gerekir. Tayt giydiğinizde bunun üzerine giyeceğiniz gömlek, bluz veya kazak kalça ve göbek bölgenizi kapatacak uzunlukta olmalıdır. Örneğin tayt, bununla renk uyumu olan bir kazak ve dizüstü çizme kombini size çok yakışacaktır. Bu tarz bir kombin yapacağınız zaman V yaka kazaklar yerine boğazlı veya yaka kısmı yuvarlak gelen kazakları tercih edin. Daha spor bir giyim tercih ediyorsanız kapşonlu kazak veya gömlekler de sizi oldukça şık gösterecektir Bu senenin modası olan kış motifli kazakları taytlarla beraber kombin ettiğinizde sonuç sizi de memnun edecektir.

Tayt Nasıl Kombin Edilir ?

Tayt kombin ederken belli bir uzunlukta olmasına dikkat edilmelidir. Tayt pantolon giydiğinizde üzerinizdeki kazak veya gömleğin kısa olması sorun olmayabilir fakat normal kumaş bir tayt giydiğinizde kalçalar mutlaka kapatılmalı. Bacaklar kalınsa baldırların üst kısmına kadar giyilen kıyafetle kamufle edilmeli. Ayakkabı veya çizme tercihinizin de giydiğiniz taytın rengiyle ve bacak boyunuzla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Taytın Altına Hangi Ayakkabılar Giyilir ?

Tayt altına platform topuklu ayakkabılar ya da çok ince topuklu ayakkabılar giymek yanlış seçimlerdir. Bu tarz ayakkabılar taytın altında hoş durmayacağı gibi, boyunuz kısa ise bunu da daha net bir şekilde ortaya çıkaracaktır. Hava çok soğuk veya yağmurlu değilse spor ayakkabı ve tayt rahatlığı şıklıkla bir arada sunması bakımından çok uyumlu olacaktır. Yine tayt altına giyilecek topuksuz  binici çizmeleri de şıklığınızı ön plana çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Desenli taytlarla uyumlu olabilecek yarım botlar ve çizmeler de soğuk kış günleri için sıcak tercihler arasında yer almaktadır.

Tayt nasıl giyilir? konusunda size sunduğumuz kombin önerileri, kendi tarzınızı oluşturabilmeniz için size çeşitli ilhamlar verebilir. Bu konuda kendi zevkiniz kadar vücut yapınızı da göz önüne almayı unutmayın.