Bayanlarının çoğunun ortak derdi olan istenmeyen tüylerden kurtulmanın pek çok yolu vardır. Biz bugün sizlerle istenmeyen tüylere karşı etkili tüy azaltıcı losyon tarifi ve nasıl yapıldığını paylaşıyoruz. Evde kolayca yapacağınız bu doğal losyon sayesinde, istenmeyen tüylerde belirgin şekilde bir azalma sağlayabilir ve düzenli kullanarak zamanla bu tüyerden kalıcı olarak da kurtulabilirsiniz.

Günümüzde doğal bakım tüm bayanlar için çok önemli olduğu için, kimyasal ürünler yerine bitkisel karışımların kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bu tür ürünler her ne kadar doğal olsa da bilinçsiz bir şekilde kullanılmaları zararlı olabileceği için, kullanımları sırasında dikkatli olmalı ve her duyduğunuz tarifi uygulamamalısınız. Bizim sizlerle paylaşacağımız tüy azaltıcı losyon tarifi bir televizyon kanalında Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilmiştir. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan tarifi veriyoruz.

Ahmet Maranki’den Tüy Azaltıcı Losyon Tarifi

Losyonun tarifini vermeden önce küçük bir uyarı yapmak istiyoruz. Birazdan vereceğimiz malzeme listesindeki herhangi bir bitkiye karşı hassasiyetiniz varsa, bu tarifi uygulamayın. Losyonun kullanımı sırasında herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelirse hemen uygulamayı sonlandırın ve bölgeyi bol su ile yıkayın.

Gerekli Malzemeler

  • Bir tutam aslan pençesi
  • Bir tutam ısırgan otu
  • Bir tutam nane
  • Bir tutam kekik
  • Bir tutam ebegümeci yaprağı
  • Biraz doğal gliserin
  • Biraz boraks
  • 1 tatlı kaşığı himalaya tuzu
  • 1 tatlı kaşığı doğal limon tozu

Tüy Azaltıcı Losyonun Yapılışı

Limon tozu ve himalaya tuzu dışındaki malzemeleri ezerek toz haline getirin. Bunları ılık suyun içine koyarak bitkilerin dibe çökmesini bekleyin. Sonrasında karışımı süzün, içine doğal limon tozu ve himalaya tuzu ilave ederek güzelce karıştırın. Tüm bu aşamalardan sonra doğal tüy azaltıcı losyon kullanıma hazır.

Tüy Azaltıcı Losyon Nasıl Kullanılır?

İlk önce uygulamayı yapacağınız bölgedeki tüyleri alın. Temizlemiş olduğunuz bölgelere losyonu sürün, 20 dakika kadar etki etmesi için bekleyin ve ardından bölgeyi yıkayarak losyondan arındırın.

Ahmet Maranki tüy azaltıcı losyon tarifi istenmeyen tüyler azalana kadar, her tüy alma işleminden sonra uygulanabilir. Bu doğal formülü düzenli olarak kullanmanız halinde, belli bir süre sonra istenmeyen tüylerde belirgin bir azalma görülebilir. Bu losyonu İstenmeyen tüylerin olduğu tüm bölgelere uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle istenmeyen tüyleri azaltmak için evde kolayca uygulayabileceğiniz tüy azaltıcı losyon yapımını paylaştık. Dışarıdan aldığınız ürünlere onlarca para vermek yerine bu az malzeme içeren doğal formülü deneyebilirsiniz.