Zayıflama macunu kilo vermek isteyenlerin aktarlardan alarak kullandığı bitkisel bir karışımdır. Sağladığı tokluk hissinin yanı sıra vücuttaki yağların parçalanmasında da son derece etkilidir. Bu macunu 1 ay boyunca düzenli olarak kullandığınız taktirde ortalama 4 ila 6 kilo verebilirsiniz. Zayıflamak için tabi ki bu macun tek başına yeterli değildir. Düzenli olarak yapılan egzersiz ve kişiye uygun bir diyet programı ile birlikte zayıflama macunu etkili olacaktır.

Zayıflama Macunu Nasıl Kullanılır?

Bu macunun kullanılmasındaki ana amaçlardan birisi iştah kontrolü sağlamaktır, bunun için de karışımın yemeklerden önce tüketilmesi gerekir. Zayıflama macunu ile forma girmek isteyenler her ana öğünden önce 1 tatlı kaşığı ölçüsünde yemelidir. Bu sayede daha az yemek yiyerek daha çabuk doyup, karışımın tok tutma özelliği yardımı ile de uzun saatler başka birşey yeme ihtiyacı hissetmezsiniz. Zayıflama macunu ile kilo vermek isteyenler aktardan gerekli malzemeleri temin ederek kendileri de bu karışımı evde kolaylıkla hazırlayabilirler. Denemek isteyenler için zayıflama macununun tarifi ve yapılışını veriyoruz:

Zayıflama Macunu Tarifi

  • 1 kilo nar ekşisi
  • 2 çorba kaşığı kitre
  • 2 çorba kaşığı funda yaprağı
  • 2 çorba kaşığı biberiye
  • 2 çorba kaşığı sandoloz sakızı
  • 2 çorba kaşığı yulaf kepeği
  • 2 çorba kaşığı çörek otu veya keten tohumu

Zayıflama Macunun Yapılışı

İlk önce çörek otunu havanda döverek inceltin ve sonrasında kitre, funda yaprağı, biberiye, sandoloz sakızı ve yulaf kepeği ile birlikte karıştırarak hepsini toz haline getirin. Son olarak karışımın üzerine yavaş yavaş nar ekşisini de ilave ederek macun kıvamına getirin. Hazırladığınız zayıflama macununu ağzı kapalı bir kabın içine koyarak buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Zayıflama macunun yapımında kullanılan malzemelerin çoğu birçok zayıflama küründe de kullanılan ve kilo vermeye yardımcı olan bitkilerdir. Bu bitkileri kullanmanıza engel bir sağlık sorunuz yoksa gönül rahatlığıyla belirtilen şekilde tüketebilirsiniz.

Zayıflama macunu önerildiği şekilde tüketilirse bir ay içinde fazla kilolarınızı eritip daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Yalnız burada önemli olan, macunu her gün düzenli olarak tüketmektir. İki gün kullan, bir gün kullanma şeklinde düzensiz bir uygulama yapılırsa istenen sonuç elde edilemez.